Sveobuhvatna sajber zaštita Vašeg poslovanja uz Acronis Cyber Cloud
Acronis Cyber Protect Cloud sprečava zastoje u radu sa klijentima, gubitak podataka, ugrožavanje privatnosti. Pametno i multifunkcionalno rešenje korisnicima pruža višestruku sajber zaštitu. Jednostavnost, fleksibilnost korišćenja i probni FREE period opredeljuju izbor preko 5 miliona korisnika.
Kompanije u panici! Ransomware hara poslednjih godinu dana: Kako da sprečimo posledice?
Ransomware je postao popularno sredstvo za sajber kriminalce da unovče svoje aktivnosti. Oni koriste ransomware za šifrovanje krucijalnih podataka kompanija i traže da plate otkup zauzvrat. Ako kompanije nisu napravile rezervnu kopiju svojih informacija, moraju “kopati“ po džepovima da bi ih povratile.
Kupovina hleba kriptovalutama: Koliko je bezbedan sistem plaćanja nove generacije?
El Salvador je postala prva zemlja na svetu koja je zvanično proglasila bitkoin legalnom valutom, navodi se da trend počinje i u Njujorku i da će korisnici moći da plaćaju kriptovalutama - bitkoinima i Ethereumom na isti način na koji to rade sa svojim kreditnim karticama.
Sajber kriminal – večita pretnja kompanijama! Da li ste spremni na rizik?
U svetu u kojem sve više poslovnih procesa postaje automatizovano, a komunikacija kompanije je češće digitalna nego analogna, sajber kriminal predstavlja rastuću pretnju poslovnim bankovnim računima i kontinuitetu poslovanja.
Novi automobili sve više osetljiviji na krađe!
63% svih proizvođača automobila na tržištu ne testira polovinu svojih softverskih rešenja, hardvera i drugih tehnologija implementiranih u njihova vozila. Novi automobili imaju sve vrste sistema „bez ključa“ pomoću kojih može da se pristupi vozilu, a kriminalci koriste apsolutno svaku moguću ranjivost da bi ukrali automobile.
Hakovana A1 mreža u Hrvatskoj: Izloženi lični podaci jednog dela korisnika, ime, adresa, telefon,...
Kompromitovani su podaci jednog dela korisnika mreže A1 u Hrvatskoj, prilikom upada u sistem podataka uprkos postojećim bezbednosnim merama.
TOP 5 koraka za jačanje otpornosti vašeg preduzeća na Ransomware
Zahvaljujući automatizovanim alatima koje koriste hakeri, sva preduzeća su stalno na meti. U stvari, hakeri više vole da ciljaju mala i srednja preduzeća, jer obično ulažu manje vremena i novca u preventivne mere bezbednosti u poređenju sa velikim kompanijama, za koje im je potrebno više ulaganja i nešto ozbiljnija strategija za upad, no, to ne znači da su velika preduzeća izuzeta i bezbedna, za njih su rezervisane druge metode kompromitacije IT sistema .
Procenjuje se da je preduzeće zaraženo ransomvare -om svakih 14 sekundi. A hakeri mogu zahtevati hiljade i hiljade evra za otključavanje vaših podataka ... bez garancije da će se u potpunosti pridržavati kada platite.
Kako da znam da li je moja bankarska aplikacija bezbedna?
Ako ste ikada izgubili mobilni telefon, makar i na minut, onda vam je poznat osećaj panike koji se javlja od trenutka kada posegnete za telefonom i shvatite da ga nema, i taj jeziv osećaj traje sve do trenutka dok se ne pojavi i ponovo nađe u vašim rukama. U tim momentima, imate osećaj kao da ste izgubili sve što ste imali. Osim velike neprijatnosti zbog gubitka svih vaših kontakata (i čiste jezive spoznaje da slučajni stranac možda gleda vaše fotografije i tekstualne poruke), ako je u pitanju smart telefon, on može sadržati čak i osetljive podatke koji bi mogli ugroziti vašu finansijsku bezbednost.
Etičko hakovanje VS test penetracije: Koja je razlika?
Ispitivanja sistema organizacija su postala krucijalna u sajber bezbednosti koja je naša nezaobilazna svakodnevnica. Svuda je oko vas i ako se vi ne bavite njome, ona će se pozabaviti vama, jer današnje doba je informaciono doba, u kome imamo prilično razvijene AI sisteme, ekspanziju i dostupnost informacija; podaci su postali najskuplja „roba“, a mnogi stručnjaci čak sugerišu da su vredniji od nafte. Dakle, ne treba čuditi što je sajber bezbednost postala najvažnija, a sa njom i etičko hakovanje (testiranje penetracije).
Zašto je digitalna forenzika važna za poslovanje?
Organizacije koje ne izvrše digitalnu forenzičku istragu mogu staviti na rizik čitavo preduzeće, jer uvek postoji mogućnost da je napadač još uvek tu. Čak i nakon rešavanja sajber napada, to ne garantuje potpunu bezbednost mreže i protok podataka. Digitalni forenzičari mogu da utvrde da li i dalje postoji sumnjiva aktivnost i na osnovu toga da izdaju upozorenje da li treba preduzeti korake za ublažavanje mogućih sajber pretnji.